wtorek, 3 listopada 2009

Cóż to mój pierwszy prawdziwy wpis na blogu. Może powinienem nawiązać do Wszystkich Świętych, ale po co? Wystarczy, że inni o tym mówią i piszą.

Natomiast ja postaram się przybliżyć czym są RPG.


Zaraz ktoś spyta co to do cholery jest? Nie dziwi mnie to. Wiele osób podchodzi do tego z chłodnym dystansem i uważa za stratę czasu. Jednak naprawdę warto spróbować się w RPG pobawić.

W skrócie całość sprowadza się do zebrania kilku znajomych, znalezienia jakiegokolwiek w miarę spokojnego miejsca i zanurzenia się w wyimaginowanym świecie. Jedna osoba musi pełnić rolę tzw. mistrza gry – to ona jest odpowiedzialna za to by cała zabawa miała sens. MG [mistrz gry] ma za zadanie 'opowiadać' świat, kierować wszystkimi postaciami niezależnymi, wymyślać niebezpieczeństwa dla graczy no i reagować na to co oni wymyślą. Reszta przyjmuje rolę wspomnianych już graczy. Każdy z nich ma postać w którą się wciela i ją odgrywa. Gracze są zwykle wyjątkowymi postaciami i dlatego zdarzają im się te wszystkie przygody wymyślone przez MG, które zwykle przeżywają, zdobywając większą potęgę.

Warto dać RPG-om szansę, zapewniają naprawdę dobrą zabawę, pozwalają na chwilę stać się kimkolwiek tylko zechcemy. No i można się pokusić o stwierdzenie, że rozwijają umiejętności aktorskie ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz