poniedziałek, 25 stycznia 2010

Nauka przez filmy

W dzisiejszych czasach gdy wiemy że mózg myśli nie liniowo i zapamiętuje łatwiej obrazy niż suchy tekst, wielu ludzi postanowiło wykorzystać tworząc serwisy z filmami. Najpopularniejszy serwis to oczywiście YouTube z oczywistych powodów drugim jest RedTube, ale w tym wpisie nie o tych serwisach chce mówić gdyż jak już napisałem są wszystkim dobrze znane. Przedstawiam wam więc listę paru innych serwisów wraz z moim komentarzem.

1. Spryciarze.pl
Ostatnio coraz bardziej znany, zawiera wszelkiej maści poradniki od nauki salt do makijażu ;D Podział na kategorie bardzo pomaga.
2. filmy-dokumentalne-hd.pl
W tym portalu znajdziemy filmy z discovery w jakości Full HD, polecam widać że serwis się rozwija i przybywa coraz więcej filmów
3. howcast.com
Świetny anglojęzyczny serwis z filmami instruktażowymi do życia :D porady typu jak zawiązać krawat to nic wielkiego w tym serwisie zobaczymy takie rzeczy jak:
How To Detect a Lie
How To Have Sex in a Car
How To Improve Your Memory
How To Go F**k Yourself
Wszystkie filmy rozpisane są na punkty, które są widoczne podczas filmu.
Filmy są wykonane naprawdę profesjonalnie, jednym słowem POLECAM!
4.TED
Jest to strona konferencji odbywającej się w Ameryce na którą zjeżdżają się wielkie postaci ze świata nauki, biznesu, show-biznesu i polityki. Już na następny dzień po ich wystąpieniach można oglądać je na tej właśnie stronie. Od Maja 2009 roku na stronie został wprowadzony system tłumaczeń także w tej chwili jest tam 150 nagrań z polskimi napisami. A teraz konkretnie czego fajnego można się dowiedzieć:
Badacze zaczęli już budować prototyp mózgu człowieka w komputerze opowiada o tym Henry Markram
O tym jak facet przez rok żył zgodnie z biblią
5. instructables.com
A na tej znajdziemy filmy typu DIY (Do It Yourself)
6. academicearth.org
Na tej natomiast znajdziemy wykłady profesorów uniwersytetów
7. MIT
Jeśli kiedyś marzyliście postudiować w Ameryce to macie okazje strona Massachusetts Institute of Technology zawiera materiał filmowy z wykładów na tymże uniwersytecie.

I to już wszystko jak znacie jakieś inne ciekawe strony to piszcie w komentarzach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz