piątek, 30 września 2011

Ukrywanie IP w czasie przeglądania sieci czyli jak zostać anonimowym w sieci

Wpierw jak, potem dlaczego tak i co nam to daje.

Jak ukryć IP?

Pierwszym sposobem jest skorzystanie ze stron proxy (agregator Web-Proxy)
Drugim jest wykorzystanie serwerów proxy (lista serwerów, 2 lista serwerów). Tutaj trzeba zaznaczyć że adres zmieniamy w opcjach przeglądarki lub w łatwiejszy sposób przy pomocy pluginów proxy (FF, Chrome, IE)
Trzecim sposobem i jednym najbezpieczniejszych jest wykorzystanie sieci TOR. (skonfigurowany FF pod TORa)

Dlaczego tak i co nam to daje?

W pierwszym sposobie odpowiedź jest oczywista Web-Proxy daje nam możliwość szybkiej zmiany IP bez dodatkowego oprogramowania i wiedzy.
Drugi sposób pozwala nam dokładnie określić z jakiego serwera chcemy korzystać (np możemy wybrać serwer amerykański jeżeli jakaś strona zezwala tylko na wchodzenie amerykanom).
Trzeci sposób jest przeznaczony dla tych którym najbardziej zależy na anonimowości. Użytkowników TORa z wyłączoną obsługą JavaScript nie da się wyśledzić. TOR pozwala również na wchodzenie na strony specjalnie utworzone dla sieci TOR. Adresy takich stron to:
The Hidden Wiki: http://pibn3ueheubjxv2z.onion/
Polska Ukryta Wiki: http://kpvz7ki2v5agwt35.onion/
Linkageddon - http://127.0.0.1:8888/USK@Isel-izgllc8sr~1reXQJz1LNGLIY-voOnLWWOyagYQ,xWfr4py0YZqAQSI-BX7bolDe-kI3DW~i9xHCHd-Bu9k,AQACAAE/linkageddon/196/

Teraz krótko o szybkości działania danego rozwiązania
Web Proxy są jednym z najszybszych, na równi z nimi są serwery proxy (wszystko zależy od serwera jakiego znajdziemy), najwolniejsza jest sieć TOR ale za to najbezpieczniejsza.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz